Sepetiniz

🏆 Çevirimiçi Öğrenmede Lider

Misyonumuz hakkında bilgiyi okuyun.

Arabuluculuk, Uzlaştırıcı, Marka Vekilliği, Patent Vekilli ve Hakimlik ve Savcılık sınavı için çevirimiçi veya video eğitimler için kayıt olarak satın alabilirsiniz.

BİZ KİMİZ ?

Kıymetli konuğumuz LEGAL SORUBANK platformuna hoşgeldiniz 

Hakimlik ve Savcılık sınavlarında en yüksek puanı alarak şansınızı artırmak mı istiyorsunuz ?

Arabuluculuk sınavlarında başarılı mı olmak istiyorsunuz ? 

Marka ve Patent Vekilliği sınavlarına mı hazırlanıyorsunuz ?

Uzlaştırmacı olarak faaliyette mi bulunmak istiyorsunuz ?


Bildiğiniz tüm eski yol ve yöntemleri unutun artık.

Önünüzde ciltler dolusu kitapları defterleri bir kenara bırakın ve LEGAL SORUBANK  sayfasındaki online ortamla tanışın.  Bir hesap oluşturun.

Devir yeni nesil bir çalışma yöntemi sunan LEGAL SORUBANK ile çalışma devri.

Yer ve zamandan bağımsız olarak istediğiniz yerde istediğiniz zaman diliminde çalışın ve hazırlanın.

Hem de en uygun fiyatlarla. Size telefonunuz, tabletiniz veya laptopunuz kadar yakınız.

Yapmanız gereken tek şey ONLINE GİRİŞ butonundan kaydınızı oluşturmak ve hemen çalışmaya ve  güncel olarak hazırlanan soruları çözmeye başlamak.

Böylece kayıtlı dökümanlarla derslere çalışabilir, deneme sınavları ile bilginizi ölçebilir, çözümlü sorularla kendinizi geliştirebilirsiniz.

Şimdiden başarılar dileriz.

Kolay gelsin.

HAKİMLİK VE SAVCILIK SINAVI (Online Eğitim ve Online Güncel Soru Bankası)

2802 sayılı Hakimler ve Savcılar Kanunu kapsamında hakim ya da savcı olabilmek için aranan şartlardan bir tanesi de Hukuk Mesleklerine Giriş Sınavı veya İdari Yargı Ön Sınavında başarılı olmaktır. Hakim ve Savcı olabilmek için Adalet Bakanlığı tarafından uygun görülen zamanlarda açılan bu sınavlara katılmak ve başarı ile çıkmak gerekmektedir. Bu önemli sınava önceden hazırlanmak, bilgileri güncellemek, sınav heyecanına alıştırma yapmak önemli bir yer tutmaktadır.

Ne yazık ki günümüzde birçok kişinin aylarca süren eğitimlere dahil olmak için zamanı bulunmamaktadır. Ayrıca sadece kitaplardan alınan bilgilerin soru çözümleri ile pekiştirilmesi vazgeçilmez bir deneyim olarak karşımızda durmaktadır.

Tam bu noktada yardımınıza LEGAL SORUBANK yetişmektedir. Her zaman, her ortamda giriş yaparak bilgi ve yeteneklerinizi sınayabileceğiniz Hakimlik ve Savcılık Sınavı ile ilgili modülümüzde online soru bankasında güncel olarak hazırlanan ve kontrol edilen sorularla, bu soruların açıklamalı çözümlerine ve konu anlatım özetlerine yere verilmektedir.  Böylece Hakimlik ve Savcılık Sınavına hazırlanan siz Hakim ve Savcı adaylarına güncel sorularla pratik çözümler sunmaktadır.  

ARABULUCULUK SINAVI (Online Eğitim ve Online Güncel Soru Bankası )

6325 sayılı Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu kapsamında arabuluculuk, sistematik teknikler uygulayarak, görüşmek ve müzakerelerde bulunmak amacıyla tarafları bir araya getiren, onların birbirlerini anlamalarını ve bu suretle çözümlerini kendilerinin üretmesini sağlamak için aralarında iletişim sürecinin kurulmasını gerçekleştiren, tarafların çözüm üretemediklerinin ortaya çıkması hâlinde çözüm önerisi de getirebilen, uzmanlık eğitimi almış olan tarafsız ve bağımsız bir üçüncü kişinin katılımıyla ve ihtiyarî olarak yürütülen uyuşmazlık çözüm yöntemi olarak tanımlanmıştır. Arabulucu ise arabuluculuk faaliyetini yürüten ve Bakanlıkça düzenlenen arabulucular siciline kaydedilmiş bulunan gerçek kişiyi ifade eder. Arabulucu olabilmek için Adalet Bakanlığı tarafından uygun görülen zamanlarda açılan Arabuluculuk Sınavlarına katılmak ve bu sınavlardan başarı ile çıkmak gerekmektedir. Bu önemli sınava önceden hazırlanmak, bilgileri güncellemek, sınav heyecanına alıştırma yapmak önemli bir yer tutmaktadır. Ne yazık ki günümüzde birçok kişinin aylarca süren eğitimlere dahil olmak için zamanı bulunmamaktadır. Ayrıca sadece kitaplardan alınan bilgilerin soru çözümleri ile pekiştirilmesi vazgeçilmez bir deneyim olarak karşımızda durmaktadır.

Tam bu noktada yardımınıza LEGAL SORUBANK yetişmektedir. Her zaman, her ortamda giriş yaparak bilgi ve yeteneklerinizi sınayabileceğiniz Arabuluculuk Sınavı ile ilgili modülümüzde online soru bankasında güncel olarak hazırlanmış ve konrol edilen sorularla, bu soruların açıklamalı çözümlerine ve konu anlatım özetlerine yere verilmektedir.  Böylece sınava hazırlanan siz arabulucu adaylarına en güncel sorularla pratik çözümler sunulmaktadır. 

MARKA VE PATENT VEKİLLİĞİ SINAVI (Online Eğitim ve Online Güncel Soru Bankası)

6769 sayılı S?ınai Mülkiyet Kanunu kapsamında marka, tasarım ve coğrafi işaret ile geleneksel ürün adlarına ilişkin konularda, hak sahiplerini Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde temsil etmek üzere faaliyet gösteren Marka Vekilleri ile patent, faydalı model ve tasarım haklarına ilişkin konularda, hak sahiplerini Türk Patent ve Marka Kurumu  nezdinde temsil etmek üzere faaliyet gösteren Patent Vekilleri için her iki yılda bir yapılan sınavlara hazırlık için ayrı ayrı ders konularına uygun bölümler halinde hazırlanmış olan modülde, online soru bankası ile güncel olarak hazırlanan ve kontrol edilen sorular, bu soruların açıklamalı çözümleri, konu anlatım özetleri yer almaktadır. 

UZLAŞTIRMACI SINAVI (Online Eğitim ve Online Güncel Soru Bankası)

5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu kapsamında alternatif uyuşmazlık çözüm yollarından biri olarak, sistemin uygulama alanı, uzlaştırmacının nitelikleri, eğitimi, sınavı, görev ve sorumlulukları, denetimi ve uymak zorunda oldukları etik ilkeler vb hususları düzenlemek üzere Adalet Bakanlığı tarafından uzlaştırmacılık sistemi öngörülmüştür. Türk Ceza Kanunu ve Ceza Muhakemesi Kanunu  çerçevesinde uzlaştırma kapsamına giren bir suç nedeniyle şüpheli veya sanık ile mağdur, suçtan zarar gören veya kanuni temsilcisinin, kanun ve yönetmelikteki usul ve esaslara uygun olarak uzlaştırmacı tarafından anlaştırılmaları suretiyle uyuşmazlığın giderilmesi süreci olarak kabul edilen uzlaştırma sisteminin en önemli süjesi uzlaştırmacıdır. Uzlaştırmacı ise şüpheli veya sanık ile mağdur veya suçtan zarar gören arasındaki uzlaştırma müzakerelerini yöneten, Cumhuriyet savcısının onayıyla görevlendirilen avukat veya hukuk öğrenimi görmüş kişidir. Uzlaştırmacı olabilmek için sınavlara katılmak ve bu sınavlarda başarılı olmak gerekir.

İşte bu çerçevede uzlaştırmacılar için Adalet Bakanlığının uygun gördüğü zamanlarda yapılan sınavlara hazırlık için LEGAL SORUBANK tarafından ders konularına  ve mevzuata uygun bölümler halinde hazırlanmış olan modülde, online soru bankası ile güncel olarak hazırlanan ve kontrol edilen sorular, bu soruların açıklamalı çözümleri, konu anlatım özetleri yer almaktadır.